REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SON DAKİKA

Balya Gazetesi

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CUMHURİYET’İN YÜZLERİ 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CUMHURİYET’İN YÜZLERİ 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI
01 Kasım 2023 - 3:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet’in 100. Yılı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın 27 ilde bulunan 6 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi ve 22 Ateşböceği Öğrenim Birimi’nde Sika Türkiye’nin sponsorluğunda coşku ile kutlandı.

Türkiye’nin dört bir yanında, Cumhuriyet’in temel ilke ve değerleri ışığında nitelikli eğitim desteği alan TEGV’li çocukların Ekim ayında drama ve sanat atölyelerinde ürettikleri Cumhuriyet ve Atatürk temalı eserler de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şenlikleri’nde sergilendi; birimler balonlar ve bayraklarla süslendi. Yüz boyama, sihirbaz gösterileri, uçurtma şenlikleri ve eğlenceler güne renk kattı. Etkinliklere Hatay’dan Van’a, İstanbul’dan İzmir’e tüm TEGV birimlerinde öğrenim gören yüzlerce çocuk katıldı.

Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun, “Cumhuriyet’imizin 100. yılında çocuklarla bir araya gelmek ve onların Cumhuriyet’in değerlerini anlamalarını sağlamak çok değerli. Biz bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, bu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyetin değerleri neticesindedir. Çocuklar Cumhuriyetimizin geleceğidir. Onların vizyonlarını genişletmek, hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmak, yol göstermek de bizlerin görevidir. Sika olarak Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Cumhuriyetin Yüzleri projesi kapsamında Türkiye genelindeki 64 merkezinde yürüttüğü 29 Ekim Şenliklerine sponsor olduk. Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce çocuğumuza bir gün bile dokunabilmek bizler için çok değerli” dedi.

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Cumhuriyet’in temel ilke ve değerleri ışığında kuruluşumuzdan bu yana 28 yıldır 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sunduk. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocukların çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmeleri amacıyla temel eğitime destek olmaya devam etmektedir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel olarak “Cumhuriyet’in Yüzleri” projemizi hayata geçirdik. 2023 yılı boyunca pek çok özel etkinliğe imza attık. Cumhuriyet coşkusunu her adımda birlikte yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Cumhuriyetin Yüzleri olarak, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını aydınlatacak çocuklarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şenliklerimize verdikleri destek için Sika Türkiye’ye teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

113 yıllık İsviçreli bir firma olan Sika, dünyada 103 ülkede, 33 bin çalışanı ile 400’ün üzerinde üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Sika’nın Türkiye’deki üretim tesisi 1990 yılında-faaliyete başlamış olsa da, aslında Türkiye’deki faaliyetleri çok daha eskilere dayanıyor. Sika’nın İstanbul, Kocaeli, Dilovası, Trabzon, Adana, Tarsus olmak üzere altı tesisi bulunuyor. Sika Türkiye, Sika Global’in bölgesel merkezlerinden biri olmasının yanında, yerel pazarda tüm ürün gruplarında yapı kimyasallarının lider şirketi konumundadır.
Sika Hakkında:

Yapı ve endüstri uygulamaları için dayanıklılığı artırmayı ve hem enerji hem de malzeme verimliliğini iyileştirmeyi hedefleyen Sika, kendi şirketinin yanı sıra ürünlerine güvenen ortakları için de kaynak tüketimini azaltmaya ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için daima elinden geleni yapan bir kurumdur. Sika’nın, betonun karakteristik özelliklerini geliştirmek amacıyla kullanılan beton katkılarından başlayan çözüm serüveni, temel altı su yalıtımı, tamir güçlendirme çözümleri, ıslak hacim çözümleri, sızdırmazlık ve yapıştırma çözümleri ile devam etmekte ve en son çatı yalıtımı uygulamaları ile tamamlanmaktadır. Bunun yanında özellikle endüstriyel üretime dair çok farklı çözümler de sunmaktadır. Türkiye’de; Akkuyu Nükleer Santrali, Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu, Osmangazi – Bursa – Bandırma Hızlı Tren Projesi, Üçüncü Havalimanı, Yusufeli Barajı’nın yanı sıra, pek çok orta ve büyük ölçekli projede yer alan Sika Yapı Kimyasalları, temelden çatıya bir inşaatta ihtiyaç olabilecek her türlü yapı kimyasalı ihtiyacını karşılamaya yönelik geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde halen 27 ilde 6 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi ve 22 Ateşböceği ile toplam 68 etkinlik noktasında çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Haber:Haluk Özçelik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yargı’da veda buluşması
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vefa örneği gösterildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BANDIRMA’DA CHP YENİ ADAYI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“SONSUZLUĞA YOLCULUK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“SONSUZLUĞA YOLCULUK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÖZDE TUNÇ KOLLARI SIVADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fashion tv Güzeller geçidi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AYDIN ESKİKÖY ONURSAL JÜRİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DATÇA’DA SANAT COŞKUSU
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu