REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SON DAKİKA

Balya Gazetesi

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karayün, Cumhurbaşkanı’na Seslendi..!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karayün, Cumhurbaşkanı’na Seslendi..!
11 Temmuz 2024 - 13:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Yönetim Kurulu ve MYK Üyeleri ile birlikte Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürü Ömer Ünver’i makamında ziyaret etti.
TYBBD Genel Başkanı Nezir Karayün, “Büyükçekmece Emniyet Müdürü Ömer Ünver’i makamında ziyaret ederek, Büyükçekmece’nin emniyet, asayiş, trafik gibi sorunlarını, Emniyet teşkilatından beklentilerini ve çözüm önerilerini sundu.


“YEREL BASIN BİRLİĞİNİ TANITTI”
Türkiye genelinde 30’dan fazla ilde temsilcilik ve şubelerinin bulunduğunu dile getiren Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Yerel basının çok zor şartlarda çalıştığını ifade ederek, Cumhurbaşkanlığının tasarruf tedbirleri kapsamındaki kararıyla ve artan kağıt fiyatları, personel giderleri ve araç gereç masrafları karşılanamaz hale gelerek, tamamen yok olmaya mahkum oldu. Sosyal medyanın gelişimi ile basılı gazete ve dergilerde artık vatandaşın ilgisini çekmemeye başladı bu sebeple yerel basın olarak dijital medyaya yönelmek zorunda kaldık. Bizlerde bundan sonra internet siteleri ve sosyal medya mecraları üzerinden yerel basının gelişimi için çalışmalar yapmaya başladık.


“YEREL BASINA SAHİP ÇIKILMALI”
Karayün; Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, yerel basını çok iyi tanıyan ve bugünkü sıkıntılarının neler olduğunu bilen ve anlayan bir insandır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yerel basına verdiği desteği biliyoruz, yaptığı çalışmaları kamuoyuna duyurma aracı olarak değer veriyordu. Ancak ne hikmetse artık yerel basını görmüyor veya göstermiyorlar. Bu nedenle acilen sayın Cumhurbaşkanımızın yerel basına sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle son tasarruf tedbirleri kapsamında belediyelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının gazete, dergi ve benzeri yayınların alımlarını ve aboneliklerinin yasaklanmasını doğru buluyorum ancak yerel basının bu kapsama alınmaması ve yerel basının yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Yerel Basına destek amacıyla iletişim fakültelerinin birinci sınıfından itibaren yerel medya kuruluşlarında mecburi staj yaptırılarak, ülkeye nitelikli insanlar kazandırmak için işin mutfağında öğrenmelerini tavsiye ediyoruz. Türkiye genelinde hatırı sayılır nüfusa sahip olan yerel basın mensupları Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği çatısı altında bir araya gelmeyi başardık. Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği olarak yaptığımız, yerel basının sorunları ve çözüm önerileri konulu çalışmamıza sayın Cumhurbaşkanımızdan destek bekliyoruz.


“BAŞARILARINI TAKDİR EDİYORUZ”
Karayün; Büyükçekmece Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi ilçe emniyet müdürümüzün çalışmalarını takip ediyor, Türk polis teşkilatının canla başla ülkemizde olduğu gibi yaşamış olduğumuz Büyükçekmece’de de çalışmalarını takdir ediyoruz. İlçemize yeni gelen ve gelir gelmez Büyükçekmece’nin sorunlarına hakim olarak çözüm ürettiğini görüyoruz. Bugün burada Türkiye Yeler Basın Birliği genel başkanı sıfatıyla yönetim kurulu üyelerimiz ile hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Genç müdürümüzden beklentilerimiz yüksek. Özellikle Tepecik, Muratçeşme ve diğer mahallerde uyuşturucu, gasp ve benzeri suçları önlemelerini bekliyoruz.
“HALKIN HUZURU İÇİN 24 SAAT”
Büyükçekmece Emniyet Müdürü Ömer Ünver Büyükçekmece’de görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Gazetecilerin kamuyu bilgilendirme adına önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Ünver, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Emniyet teşkilatının, halkın huzuru ve refahı için 24 saat hizmet verdiğini, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması için çalıştıklarını ifade etti.
“DAHA DA VERİMLİ HALE GETİRİYORUZ”
Ünver, Emniyet Müdürlüğü olarak halkın güvenlik ve huzurunu sağlamaya yönelik çalışmaları halka ulaştırma yönünde basın mensuplarına da önemli bir görev düştüğünü, kendisinin her türlü yardım ve kolaylığı gösterme gayretinde bulunup basın mensuplarının bu yöndeki bilgiye daha kolay ulaşabilmeleri için iletişim kanallarını sonuna kadar açık tutacağını belirterek, “Her şehrin toplumunun değer yapısı farklıdır ve her toplumun beklentileri de farklıdır. Bu toplantılarla her kesimden insanın söyleyeceklerine kulak veriyor, bize anlatmak istediklerini dinliyoruz. Bu şekilde de hem sağlıklı iletişim kuruyor hem de teşkilatımızın çalışmalarını daha da verimli hale getiriyoruz.” İfadelerini kullandı.
“BÜYÜKÇEKMECE GÜZEL BİR YER”
Büyükçekmece nüfusunun 300 bine yaklaştığını ifade eden Ünver, “Genelde Büyükçekmece’de emekliler ve yaşlılar ağırlıkta bulunuyor. Yaşanabilir bir aile için burası güzel bir yer” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. Bizde olaylar fazla olmaz. İstanbul’da huzur ve güvenlik anlamında ilk 10’un içerisindeyiz. Buranın avantajı nüfusu çok kalabalık ilçelerden değil. Çok aşırı fabrika ve sanayi olan bir yerde değil. Sakin ve yaşanılacak bir ilçemiz. Bölgemizde yaklaşık olarak 12 bin yabancı vatandaşımız bulunmaktadır. Burada metrobüs hizmete girdiğinde buranın nüfusu çok değişir. Eskiye göre personel sayımız arttı. Araçlarımız yenilendi. Uygulama sayımız arttı. Malumunuz İstanbul 20 ila 25 milyon civarında olan bir şehrimiz. Hafta sonu arkadaşlarımızı İstanbul’un diğer ilçelerinde görevlendiriyoruz.
Karşılıklı yapılan sohbet sonrasında Ömer Ünver, TYYBD Genel Başkanı Nezir Karayün, Onur Kurulu Başkanı Şeref Özata, Genel Başkan Yardımcıları Ercan Kutlu ve Nilgün Ege ve Ayşegül Tuncer ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret amacına ulaşarak son buldu.
Haber: Yerel Basın Birliği Haber Merkezi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yargı’da veda buluşması
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vefa örneği gösterildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BANDIRMA’DA CHP YENİ ADAYI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“SONSUZLUĞA YOLCULUK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“SONSUZLUĞA YOLCULUK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÖZDE TUNÇ KOLLARI SIVADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fashion tv Güzeller geçidi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AYDIN ESKİKÖY ONURSAL JÜRİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DATÇA’DA SANAT COŞKUSU
SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu